Egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Zbiór zadań” to książka, która może w efektywny sposób przygotować ucznia i pomóc mu w osiągnięciu wysokiego wyniku na egzaminie ósmoklasisty. Podręcznik jest opracowaniem zbiorowym, przygotowanym przez doświadczonych nauczycieli, jedną z autorek jest Paulina Żelazowska. Został wydany przez wydawnictwo Wilga, które specjalizuje się w publikacjach przygotowujących do egzaminów. Zbiór zadań jest w pełni zgodny z nową podstawą programową, a opracowany został pod kątem nowej formuły egzaminu ósmoklasisty.

Efektywne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Zbiór zadań z wydawnictwa Wilga jest obecnie jedną z najczęściej polecanych książek dla ósmoklasistów, którzy pragną rzetelnie przygotować się do egzaminu. W związku z reformą oświaty, kandydatów do szkół średnich będzie w tym roku więcej, więc ważne jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Zbiór zadań może w dużej mierze w tym pomóc.

Najważniejsze zalety zbioru zadań z matematyki to:

  • zadania opracowane w formie powtórek przed egzaminem ósmoklasisty
  • staranne przygotowanie publikacji w oparciu o nową podstawę programową
  • zadania w formie zbliżonej do tych, które pojawią się na egzaminie
  • bardzo poręczny format (zbiór zadań wielkości małego zeszytu, miękka okładka).

Możliwość wykorzystania książki na kilka sposobów

“Egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Zbiór zadań” to książka, z której można korzystać na kilka sposobów. Jeśli zaleci ją nauczyciel, może on rozwiązywać zadania w szkole, ale także potraktować je jako formę zadania domowego, ponieważ materiał z matematyki dla szkoły podstawowej jest obszerny i na lekcji nie zawsze jest czas na dokładne powtórki. Są one jednak niezbędne, jeśli uczeń chce solidnie przygotować się do egzaminu. Jeżeli jednak nauczyciel nie zalecił uczniowi zbioru zadań, warto zadbać o odpowiednie powtórzenie materiału w domu. Publikacja została przygotowana w taki sposób, że uczeń może korzystać z niej samodzielnie, rozwiązując zadania powtórzeniowe w domu, pod okiem rodzica.

Warto skorzystać z publikacji przygotowanej ściśle w oparciu o nowe wymagania Centralnej Komisji Edukacyjnej, takiej jak książka przygotowana przez wydawnictwo Wilga, ponieważ mamy wtedy pewność, że zrealizujemy wszystkie punkty podstawy programowej. Podręcznik nie tylko rozwija logiczne myślenie i uczy matematyki, ale także kształtuje umiejętności przydatne na egzaminie i przedstawia zadania, których forma charakterystyczna jest dla nowego egzaminu ósmoklasisty. Dzięki tego rodzaju zadaniom, uczeń przygotuje się na to, co pojawi się na egzaminie. Książka jest skutecznym sposobem na powtórzenie materiału i wyćwiczenie koniecznych umiejętności matematycznych.